Ekipmanlar

New Holland Kendi Yürür Yem Hasat Makineleri

1961' de New Holland yem hasadı mekanizasyonunda devrim yarattı, kendi yürür silaj makinesini dünyaya duyurdu..

Kendinden tahrik alarak yem ve hayvancılık işletmenizi karlı hale getirmek için FR Kendi Yürür Silaj makinasının 60 yıldır süregelen deneyimini işletmeniz ile buluşturabilirsiniz.

New Holland Kendi Yürür Yem Hasat Makineleri

Ürün Bilgileri

YENİ FAZ 5 ÇEVRECİ VE YÜKSEK PERFORMANSLI MOTOR

Common-Rail enjeksiyon sistemli güçlü, tasarruflu ve çevreci motorlar. Stage V uyumluluğu için ECOBlue™ HI-eSCR 2 teknolojisi ile kanıtlanmış ECOBlue™ teknolojisi, dönüşüm için AdBlue kullanır.
Doğaya zararlı olan azot gazı salımını engellemek için SCR sistemi bulunur. SCR katalizörü, Adblue sıvısı ile birlikte çalışarak zararlı azot oksit gazlarının egzozdan çıkmasını ve atmosfere karışmasını önler.

INTELLIVIEW™ IV MONITOR

IntelliView™ IV monitör ile ürün akış takibi yaparak herşeyi kontrolünüz altına almak mümkün..

GECE GÖRÜŞÜ İÇİN PARLAK IŞIKLAR

Güçlü çalışma ışıkları sayesinde geceleri güne dönüşüyor. Boşaltma tüpünün ucundaki özel bir ışık, römorkta doldurulan bölgenin aydınlık olmasını sağlar ve isteğe bağlı bir HD aydınlatma paketi, aydınlatma performansını daha da geliştirir.
Uzun bir günün sonunda, FR kapatıldıktan sonra 30 saniye boyunca aydınlatmaya devam eder ve bu sayede sürücü ve yolcular iyi aydınlatılmış bir yolda evlerine yürüyebilirler.

KESME TAMBURU

884 mm genişliğinde ve 710 mm çapında kesme tamburu mevcuttur.

ROCKALERT TAŞ DEDEKTÖRÜ

Tüm FR Forage Cruiser serisi silaj makinelerinde standart olarak sunulan RockAlert taş dedektörü sayesinde olası hasarlara karşı makinenin önemli organları korunur..
300 milisaniye içerisinde besleme tamburlarını durduran ve otomatik olarak kusturma işlemi yapan sistem hızlı ve verimli hasata olanak tanır.

KESME TAMBURU

2 x 12 bıçak 780 kg yüksek ataletli kesme tamburu her koşulda üstün doğrama performansı sunar ve olası ürün yoğunluklarında yükleri ataletiyle önler.
Tüm mahsul ve mısır odaklı işletmeler için mükemmeldir. İnce kesim fermantasyona yardımcı olur. 

ACTIVELOC ™ TEKNOLOJİSİ

FR artık devrim niteliğindeki ActiveLOC ™ teknolojisine sahiptir..
Ürün çok nemli olduğunda çok ince kıyıldığında sulanma meydana gelir ve bu durum silaj için istenilen bir durum değildir. Gerçek zamanlı nem algılama, nem içeriğine bağlı olarak kıyma boyunun uzunluğunu kontrol etmek için önceden ayarlanmış kıyma boyu parametreleri ile birlikte kullanılır.
Sonuç; arttırılmış kütle yoğunluğu ve gelişmiş silaj kalitesi..

METALOC ™ METAL SENSÖRÜ

En son teknoloji ürünü MetaLoc ™ metal algılama sistemi, 6 bölmeli metal algılama bölmesi sayesinde besleme tamburunda metal tespit edildiğinde 300 milisaniye içinde tamamen durmaktadır.
Metalin konumu tespit edilerek IntelliView ™ IV monitöründe gözükecektir.

ADJUST-O-MATİC ™ OTOMATİK BIÇAK BİLEME

Keskin bıçaklar daha az güç tüketerek ve iyi kıyarak kapasite artışı yanında yakıttan da tasarruf sağlar.
New Holland'ın patentli Adjust-O-Matic ™ teknolojisi ile bıçakları kolaylıkla keskinleştirebilir ve makaslamayı kabinde otururken ayarlayabilirsiniz.
Sonuç: bıçak ömrü önemli ölçüde arttı ve kesme bıçağı aşınması azaldı..

GÜÇ AKTARIMI

FR’ınızdan en iyi şekilde faydalanabilmek için, motordan tahrik edilen parçalara ve nihai olarak toprağa verimli güç aktarımı şarttır. Mümkün olduğunca kayıpsız ve direkt aktarma organı mantığını ve daha fazlasını garanti eder. Geleneksel kayış tahrikli hidrolik sistemlere kıyasla; kullanılan kısa kayışlar, güç iletiminde kayıpları önlemek ve kaçırmamak için önemlidir.
FR‘ın şanzıman tasarımı uzun süreli kullanım için tasarlandığından güvenirlilik sunar.Tek ana tahrik kayışı, aktarma tahrikli sistemlerde ortaya çıkan kayıpları ortadan kaldırır ve verimliliğin en üst düzeyde olması için besleme tamburuna, kıyma tamburuna ve ürün hızlandırıcıya gücünün% 100'ünü gönderir..

YÜKSEK DÜMENLEME KABİLİYETİ

FR‘ın kompakt tasarımı ve etkileyici 55 ° dönüş açısı sadece 6.4m' lik bir yerde bile dönmesine imkan verir.
Bu, sıra sonu dönüşlerde zaman kaybını önleyerek daha fazla hasat süresi anlamına gelir. 

STABİL ÇALIŞMA İMKANI

FR‘ın ultra-uzun 3.2 m dingil mesafesi tarlada ve yolda mükemmel bir stabilite sağlar.
Dört parçalı 250 kg denge ağırlıkları, tabla bağlandığında yolda yüksek hızla giderken bile zıplatmayı önler. Sürekli dört çeker sistemi ve opsiyon olarak sunulan diferansiyel kilidi zorlu tarla koşullarından sizi kurtarmak için değerli ortağınızdır. 

360° FR FORAGE CRUISER

Yeni FR Forage Cruiser serisi, tarlada daha fazla zaman harcamak için tasarlandı..
Tüm bakım noktalarına erişmek çok kolaydır. Uzun servis aralıkları, FR'ın tarlada daha fazla zaman harcayacağı ve daha fazla yem hasat edeceği anlamına gelir.

YENİLENMİŞ ÖZELLİKLER

Yeni LED aydınlatma paketi, düşük ışık seviyelerinde bakım ve servis işlemlerini daha da kolaylaştırır;
• Motor hava filtresine kolay erişim sağlanır. 
• Benzinli doldurmayı kolaylaştırmak için yakıt ve 200 litrelik AdBlue tankları yan yana bulunmaktadır. 
• Merkezi otomatik yağlama sistemine kolayca erişilebilir.

OT HASADINDA ÜSTÜN PERFORMANS

En kaliteli, en değerli besi ve süt ürünleri elde etmek için, hayvanlarınızı en kaliteli silaj ile beslemelisiniz.
Kaliteli silaj sunabilmek için, doğru zamanda hasat yapmanız gerekir. 300FP ot toplama tablası ile her hasadınızda yüksek kalitede hasat elde edebilirsiniz..

YÜKSEK PERFORMANS

FR Forage Cruiser, müşterilerin % 100' ünü memnun etmelidir..
Müşteriler kaliteli silaj ürünü istemektedir; FR, eşsiz işleme performansı sayesinde kaliteli silaj sunmaktadır. Özellikle Müteahhitler ve kooperatifler, mümkün olduğunca çok iş yapmak istediklerinden dolayı mısır ile ot hasadı arasındaki değişikliği çok kısa sürede yapmak istemektedirler.
FR patentli Variflow ™ teknolojisi sayesinde bu avantajı sunmaktadır..

EĞİMLİ ARAZİLERDE BİLE ETKİN ÇALIŞMA

Eğimli ve/veya taşlı zeminde çalışırken optimum güvenilirliği sağlamak için toplama parmakları güçlendirilmiştir. Özellikle eğimli arazilerde çalışırken tablanın önünde yığılma olmaması için destek tekerleği bulunmaktadır.

YOLDAYKEN İŞİNİZİ KOLAYLAŞTIRACAK

Karayolu taşımacılığında kolaylık sağlaması amacıyla üç metrelik tabla, daha hızlı gitmenizi ve kolayca ulaşmanızı sağlar.
3.8 metrelik tabla ise en geniş ve en yoğun namluları bile kolayca işler.

ÜRÜN YÖNLENDİRME MERDANESİ

Ürüne zarar vermeden besleme boğazına düzgün ve eşit bir ürün akışı sağlamaktadır.
Dahası, namluda değişen ürün yoğunluğu değişikliklerinde ürün akışının sağlıklı ilerleyebilmesi için, pozisyon kabin içerisinden ayarlanabilir.

VERİMLİ BESLEME

Tabla, ürünün besleme tamburlarına aktarılması için eksantrik şekilde içeri giren parmaklarla donatılmıştır. Sık kırılma riski oluşturan yoğun veya taşlı arazilerde çalışırken isteğe bağlı seçilebilir.
Aktif ürün kusturucu artık standart ve besleyici tamburu ve toplama helezonunu tersine çevirdiğinizde ,otomatik olarak ürün kusturucu devreye girer.

ETKİLİ DANE KIRICI

Etkili dane kırıcı tamburlarda kanıtlanmış bir testere dişi desen kullanır; bu da neredeyse tüm danelerin kırıldığı, besleyici lif içeriğinin sindirmeyi daha da kolaylaştırdığı anlamına gelir..
Dane kırıcılar arasındaki açıklık IntelliView ™ IV monitör kullanılarak kalibre edilebilir. Sertleştirilmiş aşındırıcı yüzey, yoğun mısır hasadında bile etkili çalışmaktadır.

Variflow ™ TEKNOLOJİSİ

Variflow ™ sistemi operatörün hasat edilen ürüne bağlı olarak üfleyicinin konumunu değiştirmesini sağlar.
Sistem iki ayara sahiptir; birinci pozisyon; mısır gibi doğrudan kesilen yoğun ve ağır olan ürünlerin hasadında kullanılmaktadır,
ikinci pozisyon ise; ot hasadındaki gibi kütle ağırlığı daha hafif olan ürünler için seçilmelidir.
Ot hasadı sırasında kesme tamburundan sonra gelen dane kırıcıyı devre dışı bırakarak ürün hızlandırıcı arasındaki boşluğu hemen hemen ortadan kaldırır. Ot hasadı pozisyonunda ürün hızlandırıcı kesme tamburuna 20 cm daha yakın bir konumdadır ve genel makina verimliliğini artırmak ve yakıt tüketimini düşürmek çin 40hp'ye kadar tasarruf sağlamaktadır.

TEK BAŞINIZA, İKİ DAKİKA

Tek başınıza ve iki dakika içinde mısırdan ot ayarına herhangi bir alete ihtiyaç duymadan Variflow ™ sistemi ile değiştirebilirsiniz..
Ayrıca, özel bir gerdirme sistemi ile her iki konumda da doğru kayış gerginliğini otomatik olarak ayarlamaktadır. 

FERAH VE GENİŞ

360 görüş açısıyla bu büyük alanın keyfini sessiz 76dB (A) kabininde huzur ve sessizlikte yaşayabilirsiniz.
En sıcak günlerde bile standart kliması ve soğutma dolabı ile serinlemenize olanak sağlamaktadır.

TABLA BAĞLANTI ADAPTÖRÜ

Mısır ve hububat tablalarını kullanırken %100 uyumluluk sağlamak için özel bir aparat hızlı ve basit bir şekilde FR serisinin besleme boğazına  takılabilir.
Bu ilave aparat ile gelen besleme silindiri, tabla ile boğaz arasındaki mesafeyi kullanarak sürekli bir ürün akışı sağlar.

ETKİLİ ÜRÜN HIZLANDIRICI

FR, kesme tamburundan römorka verimli bir ürün transferi sağlamak için ürün hızlandırıcı kullanılmaktadır.
Daha yüksek hacimlerde ürünün daha verimli iletilmesi için pürüzsüz akan havanın kütlesini %40 oranında arttırmıştır.
Ürününün hızlandırılmasını ve bacadan aktarımını sağlayan üfleme düzeneğinin sürekli olması türbülansı azaltır ve boşaltma verimliliğini arttırır.

KESİNTİSİZ ÜRÜN AKIŞI

Yem Hasadı sadece kesmek demek değildir; değerli bitkilerin her bir parçasını römorka güvenle ulaşmasını sağlamak için operatör ile traktör ve römork sürücüsü arasında sürekli iletişim gereklidir..
210 °’lik baca hareketi ile, serbestçe dolaşan ve operatör tarafından görünürlüğü ve isteğe bağlı tam otomatik römork dolumu ile kıyılmış ürünün her bir parçası yüklenmektedir.

KOLAY SIRA SONU DÖNÜŞLERİ

Ürün hızlandırıcının kesme tamburuna yakın olması, ürünün tablaya girmesinden iki saniye sonra römorka iletileceği anlamına gelir.
Sonuç; sıra bittiği anda ürün hali hazırda römorka iletildiğinden dolayı sıra sonu dönüşlerde ürün kaybı yaşanmayacaktır.

Modeller

FR 550
1/3
FR 650
2/3
FR 780
3/3
3/3

Özellikler

Motor
Özellikler
FR 550
1/3
FR 650
2/3
FR 780
3/3
MOTOR
MOTOR FPT Cursor 13L*
MOTOR FPT Cursor TCD 16L*
MOTOR FPT Cursor TCD 16L*
Motor tipi ve silindir sayısı
Motor tipi ve silindir sayısı Sıralı 6 silindir
Motor tipi ve silindir sayısı Sıralı 6 silindir
Motor tipi ve silindir sayısı Sıralı 6 silindir
Hacmi (cm3)
Hacmi (cm3) 12.900
Hacmi (cm3) 15.927
Hacmi (cm3) 15.927
Enjeksiyon tipi
Enjeksiyon tipi Common Rail
Enjeksiyon tipi Common Rail
Enjeksiyon tipi Common Rail
Emisyon
Emisyon FAZ 5
Emisyon FAZ 5
Emisyon FAZ 5
Maksimum motor gücü - (1700-1900 rpm) [kW/hp(CV)]
Maksimum motor gücü - (1700-1900 rpm) [kW/hp(CV)] 400/544
Maksimum motor gücü - (1700-1900 rpm) [kW/hp(CV)] 480/653
Maksimum motor gücü - (1700-1900 rpm) [kW/hp(CV)] 570/775
Maksimum tork - 1500 d/d (Nm)
Maksimum tork - 1500 d/d (Nm) 2.316
Maksimum tork - 1500 d/d (Nm) 2.751
Maksimum tork - 1500 d/d (Nm) 3.323
Power Cruise™ II sistemi
Power Cruise™ II sistemi Standart
Power Cruise™ II sistemi Standart
Power Cruise™ II sistemi Standart
ECO motor yönetimi
ECO motor yönetimi Standart
ECO motor yönetimi Standart
ECO motor yönetimi Standart
IntelliView™ IV monitör üzerinden yakıt tüketimi ölçümü
IntelliView™ IV monitör üzerinden yakıt tüketimi ölçümü Standart
IntelliView™ IV monitör üzerinden yakıt tüketimi ölçümü Standart
IntelliView™ IV monitör üzerinden yakıt tüketimi ölçümü Standart
Besleme
Özellikler
FR 550
1/3
FR 650
2/3
FR 780
3/3
Besleme sistemi
Besleme sistemi HydroLoc ™
Besleme sistemi HydroLoc ™
Besleme sistemi HydroLoc ™
Kıyma boyu ayarı
Kıyma boyu ayarı Kademesiz
Kıyma boyu ayarı Kademesiz
Kıyma boyu ayarı Kademesiz
Besleyici tambur (adet)
Besleyici tambur (adet) 4
Besleyici tambur (adet) 4
Besleyici tambur (adet) 4
Besleme boğazı genişliği (mm)
Besleme boğazı genişliği (mm) 860
Besleme boğazı genişliği (mm) 860
Besleme boğazı genişliği (mm) 860
MetaLoc™ metal sensörü ve yerini konumlandırma
MetaLoc™ metal sensörü ve yerini konumlandırma Standart
MetaLoc™ metal sensörü ve yerini konumlandırma Standart
MetaLoc™ metal sensörü ve yerini konumlandırma Standart
Çift tahrikli tabla besleme sistemi
Çift tahrikli tabla besleme sistemi Opsiyonel
Çift tahrikli tabla besleme sistemi Opsiyonel
Çift tahrikli tabla besleme sistemi Opsiyonel
ActiveLOC™ otomatik kıyma boyu ayarı
ActiveLOC™ otomatik kıyma boyu ayarı Opsiyonel
ActiveLOC™ otomatik kıyma boyu ayarı Opsiyonel
ActiveLOC™ otomatik kıyma boyu ayarı Opsiyonel
Yakıt Kapasitesi
Özellikler
FR 550
1/3
FR 650
2/3
FR 780
3/3
Yakıt kapasitesi (l)
Yakıt kapasitesi (l) 1.200
Yakıt kapasitesi (l) 1.200
Yakıt kapasitesi (l) 1.200
AdBlue kapasitesi (l)
AdBlue kapasitesi (l) 200
AdBlue kapasitesi (l) 200
AdBlue kapasitesi (l) 200
Kesme Tamburu
Özellikler
FR 550
1/3
FR 650
2/3
FR 780
3/3
Kesme tamburu tipi
Kesme tamburu tipi V şeklinde her sırada 2 bıçaklı
Kesme tamburu tipi V şeklinde her sırada 2 bıçaklı
Kesme tamburu tipi V şeklinde her sırada 2 bıçaklı
Kesme tamburu dıştan dışa genişliği (mm)
Kesme tamburu dıştan dışa genişliği (mm) 900
Kesme tamburu dıştan dışa genişliği (mm) 900
Kesme tamburu dıştan dışa genişliği (mm) 900
Kesme tamburu içten içe genişliği (mm)
Kesme tamburu içten içe genişliği (mm) 884
Kesme tamburu içten içe genişliği (mm) 884
Kesme tamburu içten içe genişliği (mm) 884
Kesme tamburu çapı (maksimum-minimum) (mm)
Kesme tamburu çapı (maksimum-minimum) (mm) 710/690
Kesme tamburu çapı (maksimum-minimum) (mm) 710/690
Kesme tamburu çapı (maksimum-minimum) (mm) 710/690
Kesme tamburu hızı - 2100 motor devrinde (d/d)
Kesme tamburu hızı - 2100 motor devrinde (d/d) 1.130
Kesme tamburu hızı - 2100 motor devrinde (d/d) 1.130
Kesme tamburu hızı - 2100 motor devrinde (d/d) 1.130
Dakikadaki kesme sayısı (2x12 bıçak) (kesme/dakika)
Dakikadaki kesme sayısı (2x12 bıçak) (kesme/dakika) 13.600
Dakikadaki kesme sayısı (2x12 bıçak) (kesme/dakika) 13.600
Dakikadaki kesme sayısı (2x12 bıçak) (kesme/dakika) 13.600
Kıyma boyu aralığı (2x12 bıçak) (mm)
Kıyma boyu aralığı (2x12 bıçak) (mm) 4 - 22
Kıyma boyu aralığı (2x12 bıçak) (mm) 4 - 22
Kıyma boyu aralığı (2x12 bıçak) (mm) 4 - 22
Adjust-O-Matic™ otomatik karşıt bıçak ayarı
Adjust-O-Matic™ otomatik karşıt bıçak ayarı Standart
Adjust-O-Matic™ otomatik karşıt bıçak ayarı Standart
Adjust-O-Matic™ otomatik karşıt bıçak ayarı Standart
Otomatik bıçak bileme sistemi
Otomatik bıçak bileme sistemi Standart
Otomatik bıçak bileme sistemi Standart
Otomatik bıçak bileme sistemi Standart
Dane Kırıcı
Özellikler
FR 550
1/3
FR 650
2/3
FR 780
3/3
Dane kırıcı çapı (mm)
Dane kırıcı çapı (mm) 250
Dane kırıcı çapı (mm) 250
Dane kırıcı çapı (mm) 250
Two-roll system with saw tooth profile (diş sayısı)
Two-roll system with saw tooth profile (diş sayısı) 99/126/66
Two-roll system with saw tooth profile (diş sayısı) 99/126/66
Two-roll system with saw tooth profile (diş sayısı) 99/126/66
Dane kırıcı genişliği (mm)
Dane kırıcı genişliği (mm) 750
Dane kırıcı genişliği (mm) 750
Dane kırıcı genişliği (mm) 750
İki dane kırıcı arası hız farkı
İki dane kırıcı arası hız farkı 22%
İki dane kırıcı arası hız farkı 22%
İki dane kırıcı arası hız farkı 22%
Elektro-hidrolik dane kırıcı ayarı
Elektro-hidrolik dane kırıcı ayarı Standart
Elektro-hidrolik dane kırıcı ayarı Standart
Elektro-hidrolik dane kırıcı ayarı Standart
Dane kırıcı açıklığı (mm)
Dane kırıcı açıklığı (mm) 1 - 6
Dane kırıcı açıklığı (mm) 1 - 6
Dane kırıcı açıklığı (mm) 1 - 6
Fan
Özellikler
FR 550
1/3
FR 650
2/3
FR 780
3/3
Fan çapı ve genişliği (mm)
Fan çapı ve genişliği (mm) 525
Fan çapı ve genişliği (mm) 525
Fan çapı ve genişliği (mm) 525
Fan devri 2100 d/d motor devri (d/dak)
Fan devri 2100 d/d motor devri (d/dak) 2.119
Fan devri 2100 d/d motor devri (d/dak) 2.119
Fan devri 2100 d/d motor devri (d/dak) 2.119
Baca
Özellikler
FR 550
1/3
FR 650
2/3
FR 780
3/3
Baca yüksekliği (mm)
Baca yüksekliği (mm) 6.400
Baca yüksekliği (mm) 6.400
Baca yüksekliği (mm) 6.400
Dönme açısı (°)
Dönme açısı (°) 210
Dönme açısı (°) 210
Dönme açısı (°) 210
Otomatik baca konumlandırma (başlangıç ve çalışma pozisyonuna getirme)
Otomatik baca konumlandırma (başlangıç ve çalışma pozisyonuna getirme) Standart
Otomatik baca konumlandırma (başlangıç ve çalışma pozisyonuna getirme) Standart
Otomatik baca konumlandırma (başlangıç ve çalışma pozisyonuna getirme) Standart
Transmisyon
Özellikler
FR 550
1/3
FR 650
2/3
FR 780
3/3
Hidrostatik
Hidrostatik Standart
Hidrostatik Standart
Hidrostatik Standart
Vites sayısı / kontrolü
Vites sayısı / kontrolü 4 vites / elektronik
Vites sayısı / kontrolü 4 vites / elektronik
Vites sayısı / kontrolü 4 vites / elektronik
Differensiyel kilidi
Differensiyel kilidi Opsiyonel
Differensiyel kilidi Opsiyonel
Differensiyel kilidi Opsiyonel
Ağırlıklar
Özellikler
FR 550
1/3
FR 650
2/3
FR 780
3/3
Ağırlık (kg)
Ağırlık (kg) 13.100
Ağırlık (kg) 13.550
Ağırlık (kg) 13.650
Canlı Destek